پنل کارجویان

بسمه تعالی


اهداف و برنامه های موسسه کاریابی و مشاوره شغلی داخلی ماهان :بخش مشاوره كارجوتعريف اطلاعات شغلي و حرفه اي :

باتوجه به اهمیت کار و پیشرفت علم و صنعت و پیچیده تر شدن انتخاب از بین مشاغل متنوع و گوناگون ، راهنمایی و مشاوره شغلی ضروری به نظر می رسد . افزایش و تعدد مشاغل، شناخت آنها را مشکل تر نموده و در نتیجه انتخاب شغل و تصمیم گیری شغلی دشوارتر شده است. بدیهی است لازمه انتخاب صحیح و تصمیم گیری مناسب و عاقلانه ، وجود اطلاعات دقیق و موثق می باشد. چنین اطلاعات دقیق و موثق از طریق برنامه های راهنمایی و مشاوره شغلی و حرفه ای قابل دسترسی است . كاريابي ماهان بعلت داشتن سابقه اي طولاني در زمينه بازار كار و همچنين داشتن رابطه اي تنگاتنگ با سازمان ها و ارگانهاي بزرگ دولتي و غير دولتي قادر است در اين زمينه كمك بزرگي بنمايد كه بديهي است اين عمل را از طريق حرفه شناسي انجام ميدهد.
حرفه‌شناسی از طریق اطلاعات شغلی و حرفه‌ای حاصل می‌شود. بنابراین می‌توان گفت اطلاعات شغلی و حرفه‌ای، ابزار مناسب و لازمی برای راهنمایی و مشاوره شغلی است. اطلاعات شغلی و حرفه‌ای مجموعه‌ای كامل از شرایط شغل، انتخاب شغل و تداوم اشتغال موفقیت‌آمیز آن است . معرفی مشاغل و فضای كاری مشاغل ، میزان نیاز به آن شغل ، شرایط ورود و موفقیت در شغل ، میزان تخصص و مهارت مورد نیاز و تغییرات آینده شغلی و حرفه‌ای بخشی از اطلاعات شغلی محسوب می‌شود.


هدف‌های ارایه اطلاعات شغلی و حرفه‌ای كاريابي ماهان


1) از طریق اطلاعات شغلی و حرفه‌ای ، كاريابي به شناخت دنیای مشاغل می‌پردازد و پس از شناسایی خصوصیات فردی به مشخص ساختن آن گروه از مشاغل كه در انجام آن‌ها موفق‌تر خواهد شد ، اقدام می‌نماید . اين مرحله ، مرحله مهمی در انتخاب و تصمیم‌گیری است ، زیرا پس از آن و بررسی امكانات ، انتخاب دقیق‌تر و مناسب‌تر انجام خواهد گرفت.
2)آشنا ساختن كارجويان با مشاغل متعدد و بررسی امكانات استخدامی می‌تواند در تصمیم‌گیری شغلی و حرفه‌ای حایز اهمیت فراوانی باشد . آگاه نمودن كارجويان در زمینه‌های شغلی و خصوصیات فردی انجام می‌پذیرد . یعنی در این مرحله فرد از علایق و استعدادهای خود برای اشتغال آگاه و مطلع می‌گردد .
3)یكی از هدف‌های ارایه اطلاعات شغلی و حرفه‌ای كاريابي ماهان آن است كه كارجويان به انتخاب شغلی در آینده علاقمند شوند . اگر اطلاعات به طور گام به گام و با توجه به اصول ، در دسترس آنان قرار بگیرد ، كارجويان به كمك مشاوره به طرح‌ریزی حرفه‌ای اقدام خواهند نمود كه سرانجام به انتخاب شغل مناسبی منجر می‌گردد .
4) كاريابي ماهان ارایه اطلاعات شغلی و حرفه‌ای حتی پس از انتخاب شغل را نیز ادامه ميدهد و باعث می‌شود فرد در زمان اشتغال كارایی‌اش را افزایش دهد .

هدف نهایی مااز ارائه اطلاعات شغلی و حرفه‌ای ، كمك به تصمیم‌گیری صحیح كارجويان عزيز در زمینه انتخاب شغل مناسب و موفقیت در آن است .بخش مشاوره كارفرما


همچنان كه اقتصاد دنيا روز بروز مثل سرعت نور در حال تغيير و تحّول و پيشرفت است و در قالب آن شخصي (حقيقي و حقوقي) موفق است كه با علم و آگاهي و مطابق مقررات مربوطه حركت كند . متاسفانه عدم آشنايي به قوانين و مقررات كه موجب عدم انجام وظيفه قانوني از سوي افراد مي شود و در نتیجه اكثريت اشخاص حقيقي و حقوقي را در امورات تجارتي و كاري دچار مشكل فراوان مي نمايد.
كاريابي ماهان با داشتن كادري مجرب و با تجربه در زمينه مشاوره و حسابداري مي تواند به كارفرمايان محترم ياري رساند تا از بوجود آمدن مشكلات احتمالي جلوگيري شود . اين مشاوران داراي سابقه كاري طولاني در ادارات تامين اجتماعي ، دارائي و ساير ارگانهاي دولتي هستند و كارفرمايان را از آخرين قوانين و مقررات مطلع مي سازند.


بعضي از خدمات مشاوره اي كه در اين شركت انجام مي پذيرد عبارتند از :

مشاوره هاي روابط كار و تنظيم قراردادها :

1. ارائه كليه مشاوره هاي روابط كار
2. تنظيم دادخواست ها
3. قرارداد قانون كار
4. رسيد هاي تسويه ماهانه و سالانه
5. تنظيم دفاعيه براي جلسه هاي شوراي سازش و هيئت حل اختلاف و هيئت تشخيص اداره كار
6. تنظيم كليه قراردادهاي كاري (پيمانكاري و ...)


مشاوره هاي تامين اجتماعي :

1. گرفتن كد كارگاهي
2. ارسال ليست بيمه به صورت ماهانه و موردي يا به صورت سالانه و دائمي
3. تنظيم ليست بیمه پرسنل وساير امور مورد نياز بیمه
4. مشاوره جهت کاهش جرایم عدم پرداخت حق بیمه
5. ارائه مشاوره جهت بیمه كردن با حداقل مبلغ
6. پیگیری پرونده کارگاهی جرائم
7. مفاسا حساب از سازمان تامين اجتماعيمشاوره هاي اداري :

1. راهبرى و هدایت تیم ادارى و منابع انسانى شرکت
2. تهیه نمودار ساختار سازمانى(چارت)
3. تنظیم شرح وظایف پرسنلى پس از بررسى وضعیت ادارى شرکت
4. مشاوره در زمینه قراردادهاى کاري
5. آموزش ایمنى و حفاظت وبهداشت براى مدیران ، سرپرستان و پرسنل در محل کارگاه بصورت گروهى
6. بازرسى دوره ای کارگاه از نظر مسایل غیر ایمن و رفع اشکال به منظور جلوگیرى از حوادث و آموزش قوانین کار جهت مدیران و....مشاوره هاي مالي :

1. ارائه سیستم مالى
2. بررسى سیستم مالى وپیشنهاد سیستم مکانیزه مناسب با فعالیت شرکت
3. انجام امور مالى شرکت در قالب قرارداد پیمانکارى
4. رسیدگى به اسناد حسابدارى
5. مشاوره در زمینه امورمالى
6. تهیه طرحهاى توجیه فنى اقتصادى
7. پى گیرى دریافت مجوز هاى لازم جهت اوراق مشارکت و فایناس و ...ثبت شركت ها :

انجام کلیه امور ثبت شرکت ، تنظیم اساسنامه و مراحل قانونی ثبت حرفه یا تجارت


دریافت (دانلود ) فایل PDF راهنمای بخش مشاوره شغلی موسسه کاریابی و مشاوره شغلی ماهان

نام و نام خانوادگی:
نوع کاربری:
شماره تماس:
موضوع مورد مشاوره:
توضیحات: