راهنمای کارجویان برای بهره مندی از خدمات وبسایت کاریابی ماهان

 

به نام خدا

مرکز کاریابی و مشاوره شغلی ماهان در سال 1389 بعنوان یکی از مراکز کاریابی غیردولتی گیلان با مجوز رسمی از وزارت  تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در رشت تاسیس گردید و از همان آغاز با استفاده از جدیدترین روشهای علمی مشاوره ، ابزارهای کاربردی ، نرم  افزارها و راهنمایی اساتید دانشگاه ، مراکز آموزش فنی و حرفه ای و مدیران با تجربه تلاش نمود تا نقش موثری را در نیل به ماموریت خود که همانا تنظیم بازارکار منطقه و کمک به مدیران و کارفرمایان و نیز کاریابی و هدایت شغلی کارجویان می باشد را به نحو احسن ایفا نماید .

 

 

در این راستا وبسایت موسسه ماهان نیز با ایجاد بستر خدمات الکترونیک در عرصه اشتغال و بازارکار سهم قابل ملاحظه ای در صرفه جوییوقت و هزینه های خدمات اشتغال ، یافتن نیروی انسانی و جست و جوی فرصت های شغلی و خدمات مشاوره ای بر عهده دارد .

 

 

 

این وبسایت با ایجاد بستر خدمات الکترونیک کاریابی ، خدمات ویژه ای به کارجویان عزیز ارائه می دهد که در مقاله راهنمای ذیل خلاصه ای از بخش های متنوع وبسایت و نحوه استفاده از امکانات آن برای کارجویان  ارائه خواهیم داد :

*            بخش خدمات مربوط به کارجویان

 

 

برای آندسته از کارجویانی که علاقمند به استفاده از خدمات موسسه کاریابی ماهان می باشند امکانات ویژه ای در نظر گرفته شده است از قبیل ثبت رزومه مهارتی کارجو در بانک اطلاعات مهارتی کارجویان  ،  مشاهده فرصت های شغلی موجود در بازار کار منطقه ،  بهره مندی از مشاوره های تخصصی ، امکان بهره مندی از مقالات با موضوعات مرتبط با بازارکار و اشتغال ، مقالات روانشناسی موفقیت ، مقالات حوزه شخصیت شناسی و ..... ، بخش های اطلاع رسانی پیامکی و ایمیلی ، پنل مدیریت کاربری مختص کارجویان ویژه که در ادامه به شرح این امکانات می پردازیم :

 

لازم به ذکر است برای آندسته از کارجویانی که ثبت نام نموده و از پنل کارجوی ویژه بهره می برند امکانات ویژه ای در نظر گرفته شده است . لذا این دسته از کارجویان می توانند از همان ابتدای ورود به سایت با وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور اکانت ویژه خود ، اقدام به ورود به پنل کاربری کارجویان ویژه نموده و از امکانات گسترده سایت به طور کامل بهره مند گردند .

 

 

 

لذا در صورت ورود به بخش کاربری کارجویان ویژه می توانند کلیه امکانات ویژه را در قسمت راست پنل کاربری خود مشاهده نمایند :

 

 

همان طور که مشاهده می کنید کارجویان ویژه می توانند از بخش های متنوعی از خدمات وبسایت بهره مند گردند که در ادامه این امکانات و نحوه استفاده از آن ها را برای شما شرح خواهیم داد :

خدمات الکترونیک ارائه شده به کارجویان در وبسایت کاریابی ماهان :

الف ) ثبت نام کارجو :  این بخش برای کلیه کارجویان  قابل دسترسی می باشد . کارجویان با استفاده از این بخش می توانند اطلاعات مهارتی و رزومه ای خود را در بانک اطلاعات رزومه کارجویان وبسایت موسسه ثبت نموده و همچنین با دریافت اکانت کاربری کارجوی ویژه در هر برهه از زمان و مکان از امکانات متنوع وبسایت ماهان بهرمند شوند .

ب ) مشاهده فرصت های شغلی موجود :  این بخش تنها برای آن دسته از کارجویانی که اکانت ویژه دریافت نموده اند قابل دسترسی می باشد ، کارجویانی که در موسسه ماهان از طریق حضوری و یا از طریق وبسایت موسسه ثبت نام نموده اند اکانت ویژه دریافت نموده و می توانند با ورود به پنل کاربری کارجوی ویژه کلیه فرصت های شغلی موجود در کاریابی ماهان را به طور کامل مشاهده نموده و در صورت تمایل به فرصت شغلی خاص درخواست معرفی نامه نمایند که در این صورت موسسه در کمترین زمان ممکن برای ایشان معرفی نامه جهت مصاحبه با کارفرما را صادر و در اختیار کارجو قرار می دهد ، لازم به ذکر است که یک نسخه از تصویر معرفی نامه در پنل کاربری ایشان نیز قرار داده تا به این طریق بدون نیاز به مراجعه حضوری به دفتر جهت دریافت معرفی نامه و حضور در جلسه مصاحبه اقدام نمایند .

ج ) مقالات : این بخش برای کلیه کارجویان قابل دسترسی می باشد . با توجه به نقش حیاتی اطلاعات در دنیای مدرن امروز موسسه کاریابی ماهان با امضا تفاهم نامه با موسسات معتبر حوزه خدمات مشاوره ای اشتغال و بازارکار سطح کشور اقدام به جمع آوری مقالات مفید در زمینه های مباحث روانشناسی شخصیت ، بخش معرفی مشاغل ، روانشناسی موفقیت ، تحصیل و دانشگاه و ..... نموده و با نشر این مقالات در وبسایت خود درصدد است تا نقشی هر چند اندک در ارتقا سطح آگاهی کارجویان عزیز و هدایت ایشان جهت اشتغال در بخش های مرتبط با توانایی ها و علایق ایفا نماید .

د ) درخواست مشاوره شغلی : این بخش برای کلیه کارجویان قابل دسترسی می باشد . موسسه ماهان با توجه به بهره مندی از پرسنل با تجربه در زمینه های مرتبط با کار ، بخش های  بیمه ای ، بخش های کارفرمایی و کارگری و با دارا بودن سابقه طولانی تعامل با ادارات کار و بیمه تامین اجتماعی درصدد است تا آن دسته از کارجویان و کارفرمایانی که سوال و یا ابهامی در زمینه کاری خود روبرو هستند از تجربه و دانش پرسنل موسسه بهره مند گردند .

ه ) در خواست معافیت بیمه : این بخش برای کلیه کارجویان وکرفرمایان قابل دسترسی می باشد . دولت با هدف افزايش سطح اشتغال در بنگاه‌هاي اقتصادي و به منظور تشویق و ترغیب بنگاه های اقتصادی در جذب نیروی کار و ایجاد اشتغال و فرصت های جدید شغلی و تاکید بر تامین بخش عمده‌ای از سهم بیمه کارفرما در بند «و» ماده 80 قانون برنامه پنجم توسعه , کارفرمایان و کارگاه ها و موسسات مشمول این آیین نامه که نیروی کار جدید را علاوه بر نیروی کار موجود بکارگمارند از تخفیف حق بیمه سهم کارفرمایی برخوردار خواهند شد . لذا آندسته از کارجویانی که تمایل به استفاده از خدمات بیمه ای هستند می توانند با مطالعه قانون معافیت بیمه موضوع بند ( و ) ماده 80 که در وبسایت ماهان قرار داده شده کارفرمای خود را نسبت به بهره مندی از این امکان آگاه ساخته و خود نیز از مزایای این قانون بهرمند گردند . گزینه درخواست معافیت بیمه در بخش پنل کاربری کارفرمایان برای کلیه کاربران قابل رویت می باشد .

و ) معرفی نامه های من : این بخش تنها برای آن دسته از کارجویانی که اکانت ویژه دریافت نموده اند قابل دسترسی می باشد . موسسه ماهان بر آن است تا با ایجاد بستر خدمات الکترونیک موجبات کاهش هزینه های وقت و هزینه های رفت و آمد کارجویان را فراهم نماید لذا به همین جهت با ایجاد محیط کاربری ویژه کارجویان این امکان را فراهم نموده است تا کارجویان محترم که تمایل به فرصت شغلی خاصی دارند و جهت مصاحبه حضوری با کارفرما درخواست معرفی نامه نموده اند بتوانند بدون نیاز به حضور در موسسه و از طریق محیط کاربری خود معرفی نامه دریافت نموده و درجلسه مصاحبه کارفرما حضور بعمل رسانند . قابل ذکر است که برای آندسته از کارجویان که دسترسی به وبسایت برای ایشان مقدور نیست می توانند از خدمات مراجعه حضور کاریابی استفاده نمایند .

خ ) اطلاع رسانی پیامکی : این بخش تنها برای آن دسته از کارجویانی که اکانت ویژه دریافت نموده اند قابل دسترسی می باشد . با توجه به اینکه برخی از کارجویان توانایی استفاده کامل از وبسایت موسسه ماهان را به هر دلیلی نداشته و یا فرصت کافی برای پیگیری درخواست ها از طریق پنل کارجویی خود در وبسایت را ندارند ، این بخش طراحی شده تا امر اطلاع رسانی وضعیت ثبت نامی فرصت های شغلی را از طریق پیامک به اطلاع کارجویان برساند . به این صورت که اگر کارجویی به دنبال فرصت شغلی خاصی متناسب با علایق خود می باشد می تواند با استفاده از امکانات پنل پیامکی مشخصات فرصت شغلی مورد علاقه خود را ثبت نموده لذا از این پس هر فرصت شغلی که مشخصات یاد شده کارجو را دارا باشد و در دفتر موسسه ماهان به عنوان فرصت شغلی ثبت گردد ، پیامکی حاوی شناسه فرصت شغلی برای کارجو پیامک داده خواهد شد و کارجو می تواند از این طریق برای دریافت معرفی نامه و شرکت در جلسه مصاحبه حضوری با کارفرما اقدام نماید .

ر ) افزایش اعتبار  : این بخش تنها برای آن دسته از کارجویانی که اکانت ویژه دریافت نموده اند قابل دسترسی می باشد . با توجه به  امکان ارسال و دریافت انبوه پیامک ها از سوی کارفرما و کارجویان این بخش جهت شارژ اعتبار پیامکی کاربران تعبیه شده است .

 

همان طور که اشاره شد کارجویان ویژه می توانند از بخش های متنوعی از خدمات وبسایت بهره مند گردند که در ادامه این امکانات و نحوه استفاده از آن ها را با درج تصاویر و مسیر دسترسی به بخش مورد نظر برای شما شرح خواهیم داد :

 

·        ثبت نام کارجو  :

 

 

 

·        کارجویان عزیزی که به دنبال اشتغال در بازار کار می باشند می توانند از خدمات موسسه کاریابی بهره ببرند . برای اینکار لازم است که ابتدا در موسسه ماهان ثبت نام نمایند و مشخصات پرسنلی و مهارتی خود را در دفتر ثبت و سپس با استفاده از امکانات موجود در وبسایت از جمله بخش فرصت های شغلی موجود کلیه فرصت های شغلی موجود در موسسه ماهان را در هر لحظه از زمان و مکان مشاهده و در صورت تمایل به فرصت شغلی خاصی از بین فرصت های شغلی موجود درخواست معرفی نامه نموده و به این طریق جهت شرکت در مصاحبه شغلی اقدام نمایند . لازم به ذکر است که در کلیه این فرآیند کارجو خود انتخاب کننده می باشد لذا به همین جهت امکان اشتغال وی نیز به طور چشمگیری افزایش می یابد .

 

 

 

 

 

 توجه : آندسته از کارجویانی که قبلا از طریق وبسایت عضو نشده اند باید برای خود نام کاربری  انتخاب نمایند تا از این پس با نام کاربری و رمز عبور خود به فضای کاربری سایت دسترسی کامل داشته باشند برای این کار باید در قسمت ثبت نام کارجو فیلدهای زیر را به طور کامل و دقیق پر نمایند .

 

لازم به ذکر است که در صورت بررسی و تحلیل اطلاعات ثبت نامی کارجو و تایید اطلاعات مندرج در فرم رزومه کارجویان ، مشخصات مهارتی ایشان در غالب رزومه در بانک اطلاعات رزومه کارجویان  وبسایت موسسه ثبت و در پی آن امکان مشاهده رزومه کارجوی مورد نظر برای کارفرمایان و نیز ارسال درخواست مصاحبه جهت حضور در مصاحبه های شغلی و امکان بهرمندی از سایر امکانات موسسه کاریابی برای ایشان برقرار می گردد .

 

 

 

 

·        مشاهده فرصت های شغلی موجود  :

کارجوی محترم علاوه بر نمایش رزومه مهارتی خود بر روی وبسایت موسسه ماهان و در معرض انتخاب قرار دادن خود برای کارفرمایان ، خود می تواند انتخاب کننده باشد . کارجوی محترم می تواند با ورود اطلاعات کاربری خود از جمله نام کاربری و رمز عبور و ورود به پنل کارجویان ویژه در بین فرصت های شغلی موجود به جستجوی فرصت شغلی مورد علاقه خود بپردازد و در صورت علاقمند بودن به فرصت شغلی خاص با click  بر روی گزینه درخواست ملاقات ،  درخواست معرفی نامه نموده که در این صورت در اسرع وقت معرفی نامه به فرصت شغلی مورد نظر صادر و در اختیار کارجو قرار می گیرد که وی با دریافت معرفی نامه می تواند جهت مصاحبه حضوری با کارفرما اقدام نماید .

 

 

 

توجه ) لازم به ذکر است که مشاهده مشخصات کامل فرصت شغلی فقط برای آندسته از کارجویانی قابل رویت می باشد که نام کاربری و رمز عبور کارجوی ویژه را دریافت نموده باشند . که در این صورت می توانند با ورود به پنل کاربری کارجوی ویژه و با جستجو در بین فرصت های شغلی موجود  مشخصات کامل فرصت شغلی را مشاهده و در صورت تمایل درخواست معرفی نامه نماید .

 

 

          مقالات : کاریابی ماهان در راستای افزایش سطح آگاهی کارفرمایان و کارجویان و با همکاری با چندین موسسه معتبر در زمینه خدمات اشتغال و مشاوره ای اقدام به راه اندازی بخش مقالات نموده و در این راستا در زمینه های مورد نیاز خدمات اشتغال اقدام به ارائه مقالات تخصصی کرده است لذا  شما  می توانید با مراجعه به بخش مقالات از منوی اصلی سایت و یا مراجعه به بخش مقالات از این مقالات بهره مند شوید .

 

 

 

·        درخواست مشاوره:

کاریابی ماهان با توجه به دارا بودن پرسنل باتجربه در زمینه فرایندهای کار  و تامین اجتماعی و با توجه به سابقه طولانی مدیران موسسه ماهان در بخش های کارفرمایی و کارگری و آشنایی و تسلط کامل ایشان به مباحث قانون کار ، بیمه تامین اجتماعی ، و قوانین مربوط به روابط بین کارفرما و کارگر آمادگی لازم جهت ارائه خدمات مشاوره ای به کارجویان ارجمند را در هر برهه از زمان دارند . لذا کارجویانی عزیز می توانند در صورت داشتن هر گونه سوال و یا ابهام در زمینه کار و مباحث بیمه و ....  از طریق یکی از راه های ارتباطی با موسسه ارتباط برقرار کنند .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

·        معرفی نامه های من  : این بخش تنها برای آن دسته از کارجویانی که اکانت ویژه دریافت نموده اند قابل دسترسی می باشد . برای تسهیل  در امر خدمت رسانی به کارجویان محترم و کاهش هزینه های رفت و آمد و صرفه جویی در وقت کارجویان و کاهش مدت زمان اعزام نیرو به فرصت شغلی اعلام شده از سوی کارفرمایان ارجمند ، موسسه ماهان بر آن است تا با استفاده از پنل کارجویان و امکان ارسال و دریافت اطلاعات از این طریق معرفی نامه های ویژه مصاحبه حضوری با کارفرما را صادر و در اکانت کاربری کارجویان ارسال نموده تا به این طریق کارجوی محترم بدون نیاز به حضور در موسسه کاریابی معرفی نامه خود را دریافت و جهت مصاحبه با کارفرما در محل  ذکر شده در برگه معرفی نامه حضور بعمل برساند .

 

 

 

 

·        بخش اطلاع رسانی پیامکی:

برای آندسته از کارجویانی که به هر دلیلی دسترسی به امکانات وبسایت را نداشته اما تمایل به بهره گیری از این امکانات ویژه را دارند می توانند از بخش خدمات اطلاع رسانی پیامکی وبسایت بهره مند شوند . به این صورت که اگر کارجویی تمایل به اشتغال در فرصت شغلی با مهارت های خاص مورد نیار و متناسب با علایق خود را دارد می تواند با پر کردن صفحه اطلاع بده و تعیین مشخصات فرصت شغلی مورد علاقه خود و ثبت درخواست اطلاع بده اقدام به دریافت پیامک نماید .

این پیامک ها حاوی اطلاعات فرصت های شغلی ثبت شده در موسسه ماهان می باشد که کلیه پارامترهای مورد علاقه کارجو را که در بخش اطلاع بده وارد کرده بود را دارا می باشد به طوری که در صورت ثبت فرصت شغلی متناسب با مشخصات علاقمندی اعلام شده توسط کارجو  ، پیامکی حاوی مشخصات شناسه فرصت شغلی به کارجو پیامک شده که کارجو می تواند با مراجعه به وبسایت و یا با تماس با دفتر کاریابی از جرئیات فرصت شغلی مورد نظر اطلاع پیدا نموده و در صورت تمایل جهت اعزام به فرصت شغلی مورد نظر درخواست معرفی نامه  نماید .

 

 

در این راستا کارجویان عزیز تا زمانی که پنل آن ها دارای شارژ پیامکی می باشد می توانند اینگونه پیامک ها را دریافت نمایند . واضح است در صورت اتمام مقدار شارژ پنل پیامکی کارجو ، امکان دریافت پیامک ها برای وی مقدور نخواهد بود اما کارجو  با استفاده از بخش تعبیه شده در سایت با نام افزایش اعتبار میتواند به راحتی و در اسرع وقت اقدام به شارژ پنل کاربری نموده و امکان دریافت پیامک ها را مجددا و به طور خودکار برقرار نماید .

 

 

 

 

 

·        بخش اطلاعیه ها:

کاریابی ماهان در راستای اطلاع رسانی به کارفرمایان و کارجویان ارجمند اطلاعیه ها و اخبار مهم موسسه کاریابی را در این بخش نشر داده تا برای کلیه کاربران سایت قابل رویت بوده تا نقش موثری در تسهیل ارتباط بین موسسه و کاربران موسسه کاریابی ایفا نماید .

 

 

·        تماس با ما:

این بخش برای ارتباط مستقیم کاربران با مدیران سطوح مختلف کاریابی طراحی شده است تا به این طریق در اسرع وقت امکان پرسش و نیز ارسال پاسخ فراهم گردد .