راهنمای کارفرمایان برای بهره مندی از خدمات وبسایت کاریابی ماهان

 

به نام خدا

 

مرکز کاریابی و مشاوره شغلی ماهان در سال 1389 بعنوان یکی از مراکز کاریابی غیردولتی گیلان با مجوز رسمی از وزارت  تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در رشت تاسیس گردید و از همان آغاز با استفاده از جدید ترین روشهای علمی مشاوره ، ابزارهای کاربردی ، نرم  افزارها و راهنمایی اساتید دانشگاه ، مراکز آموزش فنی و حرفه ای و مدیران با تجربه تلاش نمود تا نقش موثری را در نیل به ماموریت خود که همانا تنظیم بازارکار منطقه و کمک به مدیران و کارفرمایان و نیز کاریابی و هدایت شغلی کارجویان می باشد را به نحو احسن ایفا نماید .

 

 

در این راستا وبسایت موسسه ماهان نیز با ایجاد بستر خدمات الکترونیک در عرصه اشتغال و بازارکار سهم قابل ملاحظه ای در صرفه جویی وقت و هزینه های خدمات اشتغال ، یافتن نیروی انسانی و جست و جوی فرصت های شغلی و خدمات مشاوره ای بر عهده دارد .

 

 

 

این وبسایت با ایجاد بستر خدمات الکترونیک کاریابی ، خدمات ویژه ای به کارفرمایان عزیز ارائه می دهد که در مقاله راهنمای ذیل خلاصه ای از بخش های متنوع وبسایت و نحوه استفاده از امکانات آن برای کارفرمایان ارائه خواهیم داد :

*            بخش خدمات مربوط به کارفرمایان

 

 

برای آندسته از کارفرمایانی که علاقمند به استفاده از خدمات موسسه کاریابی ماهان می باشند امکانات ویژه ای در نظر گرفته شده است از جمله جذب نیروی انسانی مورد نیاز کارفرما  ،  ارائه مشاوره های تخصصی حوزه کار و بیمه تامین اجتماعی ،  ارائه تسهیلات معافیت بیمه ای سهم کارفرما در جذب نیروی کار جدید )موضوع ماده 80) ، مقالات حوزه کار و بیمه و مهارت های مورد نیاز کارفرمایی ، بخش های اطلاع رسانی پیامکی و ایمیلی ، پنل مدیریت کاربری مختص کارفرمایان ویژه که در ادامه به شرح این امکانات می پردازیم :

 

لازم به ذکر است برای آندسته از کارفرمایانی که ثبت نام نموده و از پنل کارفرما ویژه بهره می برند امکانات ویژه تری نسبت به کارفرمایان عادی در نظر گرفته شده است . لذا این دسته از کارفرمایان می توانند از همان ابتدای ورود به سایت با وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور اکانت ویژه خود ، اقدام به ورود به پنل کاربری کارفرمایان ویژه نموده و از امکانات گسترده سایت به طور کامل بهره مند گردند .

 

 

 

لذا در صورت ورود به بخش کاربری کارفرمایان ویژه می توانند کلیه امکانات ویژه را در قسمت راست پنل کاربری خود مشاهده نمایند :

 

 

همان طور که مشاهده می کنید کارفرمایان ویژه می توانند از بخش های متنوعی از خدمات وبسایت بهره مند گردند که در ادامه این امکانات و نحوه استفاده از آن ها را برای شما شرح خواهیم داد :

خدمات الکترونیک ارائه شده به کارفرمایان  در وبسایت کاریابی ماهان :

 

الف ) درخواست نیروی کار :  این بخش برای کلیه کارفرمایان قابل دسترسی می باشد . کارفرمایان برای استفاده از این بخش می توانند روی گزینه درخواست نیروی کارclick   نموده و مشخصات فرصت شغلی خود را در فیلدهای خواسته شده به طور کامل و با دقت پر نمایند ، که دراینصورت مشخصات فرصت شغلی ایشان با حفظ اصل محرمانه بودن اطلاعات خصوصی از قبیل شماره تماس کارفرما و آدرس دقیق محل کار و ... به صورت مستقیم در معرض انتخاب کارجویان قرار می گیرد .

ب ) جستجوی نیروی کار :  این بخش تنها برای آن دسته از کارفرمایان که اکانت ویژه دریافت نموده اند قابل دسترسی می باشد ، کارفرمایان از این گزینه می توانند برای جستجو در بین بانک اطلاعات رزومه مهارتی کارجویان که حاوی تعداد قابل توجه ای از رزومه کارجویان علاقمند به اشتغال در بازارکار منطقه است اقدام نمایند .

ج ) مقالات : این بخش برای کلیه کارفرمایان قابل دسترسی می باشد . با توجه به نقش حیاتی اطلاعات در دنیای مدرن امروز موسسه کاریابی ماهان با امضا تفاهم نامه با موسسات معتبر حوزه خدمات مشاوره ای اشتغال و بازارکار سطح کشور اقدام به جمع آوری مقالات مفید در زمینه های مباحث قانون کار و بیمه تامین اجتماعی ، اشتغال و بازار کار ، روانشناسی موفقیت ، کارآفرینی و کسب و کار و ..... نموده و با نشر این مقالات در وبسایت خود درصدد است تا نقشی هر چند اندک در ارتقا سطح آگاهی کارفرمایان عزیز ایفا نماید .

د ) درخواست مشاوره شغلی : این بخش برای کلیه کارفرمایان قابل دسترسی می باشد . موسسه ماهان با توجه به بهره مندی از پرسنل با تجربه در زمینه های مرتبط با کار ، بخش های  بیمه ای ، بخش های کارفرمایی و کارگری و با دارا بودن سابقه طولانی تعامل با ادارات کار و بیمه تامین اجتماعی درصدد است تا به آن دسته از کارفرمایانی که سوال و یا ابهامی در زمینه کاری خود روبرو هستند از تجربه ودانش پرسنل موسسه بهره مند گردند .

ه ) در خواست معافیت بیمه : این بخش برای کلیه کارفرمایان قابل دسترسی می باشد . دولت با هدف افزايش سطح اشتغال در بنگاه‌هاي اقتصادي و به منظور تشویق و ترغیب بنگاه های اقتصادی در جذب نیروی کار و ایجاد اشتغال و فرصت های جدید شغلی و تاکید بر تامین بخش عمده‌ای از سهم بیمه کارفرما در بند «و» ماده 80 قانون برنامه پنجم توسعه , کارفرمایان و کارگاه ها و موسسات مشمول این آیین نامه که نیروی کار جدید را علاوه بر نیروی کار موجود بکارگمارند از تخفیف حق بیمه سهم کارفرمایی برخوردار خواهند شد . لذا آندسته از کارفرمایانی که علاقمند به بهره مندی از معافیت بیمه هستند می توانند از این بخش برای ارائه درخواست معافیت بیمه استفاده نمایند .

و ) کارجویان معرفی شده به من : این بخش تنها برای آن دسته از کارفرمایان که اکانت ویژه دریافت نموده اند قابل دسترسی می باشد . برای تسهیل در امر جذب نیروی انسانی و جهت آگاهی کارفرمایان محترم از نحوه استقبال کارجویان از فرصت شغلی ایشان ، کارفرمای ارجمند می تواند با مراجعه به این بخش از کارجویان معرفی شده به فرصت شغلی مورد نظر پس از درخواست نیروی کار اطلاع پیدا نماید .

ح ) فرصت های شغلی من : این بخش تنها برای آن دسته از کارفرمایان که اکانت ویژه دریافت نموده اند قابل دسترسی می باشد . برای سهولت در امکان مدیریت اطلاعات این بخش در اختیار کارفرمایان محترم قرار گرفت تا بتوانند فرصت های شغلی خود را که در دفتر موسسه ماهان ارائه نموده بوده اند را در این بخش مشاهده نمایند .

خ ) اطلاع رسانی پیامکی : این بخش تنها برای آن دسته از کارفرمایان که اکانت ویژه دریافت نموده اند قابل دسترسی می باشد . با توجه به اینکه برخی از کارفرمایان توانایی استفاده کامل از وبسایت موسسه ماهان را به هر دلیلی نداشته و یا فرصت کافی برای پیگیری درخواست ها از طریق پنل کارفرمایی خود در وبسایت را ندارند ، این بخش طراحی شده تا امر اطلاع رسانی وضعیت ثبت نامی کارجویان را از طریق پیامک به اطلاع کارفرما برساند . به این صورت که اگر کارفرمایی به دنبال نیروی کار با مهارت های خاص می باشد می تواند با استفاده از امکانات پنل پیامکی مشخصات نیروی مورد علاقه خود را ثبت نموده لذا از این پس هر کارجویی که مشخصات یاد شده کارفرما را دارا باشد و در دفتر ثبت نام نماید ، پیامکی حاوی شناسه ثبت نامی کارجو برای کارفرما پیامک داده خواهد شد و کارفرما می تواند از این طریق نیروی مورد نیاز خود را دعوت به کار نماید .

ر ) افزایش اعتبار  : این بخش تنها برای آن دسته از کارفرمایان که اکانت ویژه دریافت نموده اند قابل دسترسی می باشد . با توجه به  امکان ارسال و دریافت انبوه پیامک ها از سوی کارفرما و کارجویان این بخش جهت شارژ اعتبار پیامکی کاربران تعبیه شده است .

 

همانگونه که اشاره شد کارفرمایان ویژه می توانند از بخش های متنوعی از خدمات وبسایت بهره مند گردند که در ادامه این امکانات و نحوه استفاده از آن ها را با درج تصاویر و مسیر دسترسی به بخش های ذکر شده برای شما شرح خواهیم داد :

 

·        درخواست نیروی کار :

 

·        این بخش از خدمات کاریابی ماهان برای کلیه کارفرمایان به طور رایگان ارائه می شود ،  به طوری که کارفرمایان ارجمند می توانند مشخصات فرصتهای شغلی خود را معرفی و مهارت ها و شرایط خاص نیرویی که علاقمند به همکاری با وی هستند را در غالب اطلاعات فرصت شغلی در وبسایت کاریابی معرفی نمایند تا به این صورت امکان مشاهده آن برای کارجویان فراهم شده و آن دسته از کارجویانی که علاقمند به اشتغال در فرصت شغلی ذکر شده هستند جهت دریافت معرفی نامه اقدام نمایند .

 

 

قابل ذکر است که آن دسته از کارفرمایانی که پیش از این ثبت نام نموده اند نیز می توانند با ورود به بخش کاربری و وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود به عنوان کارفرمای ویژه درخواست نیروی کار نمایند که در این صورت نیازی به پر کردن صفحه مشخصات کارفرمایی نمی باشد .

 

 

 توجه : آندسته از کارفرمایانی که قبلا از طریق وبسایت عضو نشده اند باید برای خود نام کاربری  انتخاب نمایند تا از این به بعد با نام کاربری و رمز عبور خود به فضای کاربری سایت دسترسی کامل داشته باشند برای این کار باید در قسمت درخواست نیروی کار فیلدهای زیر را به طور کامل و دقیق پر نمایند .

 

لازم به ذکر است که در صورت بررسی و تحلیل درخواست نیروی کار کارفرما فرصت شغلی کارفرمایان عزیز در سایت نمایش داده می شود .

 

 

 

و کارجویان محترم نیز می توانند با جستجوی فرصت های شغلی مشخصات کامل فرصت شغلی را مشاهده نموده و در صورت تمایل به اشتغال در فرصت شغلی مد نظر خود اقدام به درخواست معرفی نامه نمایند ، که در این صورت در اسرع وقت معرفی نامه به فرصت شغلی مورد نظر صادر و در اختیار کارجو قرار خواهد گرفت .

 

 

 

 

·        جستجوی نیروی کار در بانک اطلاعات رزومه مهارتی کارجویان  :

 

کارفرمای محترم علاوه بر نمایش فرصت شغلی خود بر روی وبسایت موسسه ماهان و در معرض انتخاب قرار دادن فرصت شغلی برای کارجویان ، می تواند خود نیز انتخاب کننده باشد .

 

 

توجه ) لازم به ذکر است که مشاهده رزومه کامل کارجویان فقط برای آندسته از کارفرمایان قابل رویت می باشد که نام کاربری و رمز عبور کارفرمای ویژه را دریافت نموده باشند . که در این صورت می تواند با ورود اطلاعات کاربری خود از جمله نام کاربری و رمز عبور و ورود به پنل کارفرمایان ویژه در بین بانک اطلاعات رزومه های کارجویان به جستجوی نیروی مورد علاقه خود بپردازد و در صورت علاقمند بودن به رزومه مهارتی یک یا چندکارجو با click  بر روی گزینه درخواست ملاقات  پیامک حاوی درخواست مصاحبه که به طور پیش فرض در سایت تعبیه گردیده است به کارجو ارسال نماید که در این صورت کارجویان با دریافت پیامک درخواست ملاقات از سوی کارفرما و در صورت علاقمند بودن می توانند درخواست معرفی نامه نموده و جهت مصاحبه حضوری با کارفرما اعلام آمادگی نمایند .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

·        تسهیلات معافیت بیمه ای موضوع بند ( و ) ماده 80  :

 

آن دسته از کارفرمایانی که علاقمند به بهره مندی از تسهیلات معافیت بیمه سهم کارفرما در جذب نیروی کار جدید هستند می توانند علاوه بر مطالعه قانون معافیت بیمه که توضیحات مشروح آن در وب سایت ماهان در بخش پنل کارفرمایان قرار گرفته ، در صورت هرگونه پرسش و یا ابهامی در این زمینه از طریق شماره تماس دفتر و یا ثبت درخواست مشاوره خود در بخش معافیت بیمه ای از مشاوره های تخصصی کاریابی بهره جسته و در صورت تمایل نسبت به بهره مندی از معافیت بیمه ای در اسرع وقت اقدام نمایند .

-        بخش درخواست اینترنتی معافیت بیمه سهم کارفرما :

 

·         درخواست مشاوره:

 

کاریابی ماهان با توجه به دارا بودن پرسنل باتجربه در زمینه فرایندهای کار و تامین اجتماعی و با توجه به سابقه طولانی مدیران موسسه ماهان در بخش های کارفرمایی و کارگری و آشنایی و تسلط کامل ایشان به مباحث قانون کار ، بیمه تامین اجتماعی ، آمادگی لازم جهت ارائه خدمات مشاوره ای به کارفرمایان ارجمند را در هر برهه از زمان دارا می باشند  لذا کارفرمایان ارجمند می توانند در صورت داشتن هر گونه سوال و یا ابهام در زمینه کار و مباحث بیمه و ....  از طریق یکی از راه های ارتباطی با موسسه ارتباط برقرار کنند .

 

 

 

·        مقالات : کاریابی ماهان در راستای افزایش سطح آگاهی کارفرمایان و کارجویان و با همکاری با چندین موسسه معتبر در زمینه خدمات اشتغال و مشاوره ای اقدام به راه اندازی بخش مقالات نموده و در این راستا در زمینه های مورد نیاز خدمات اشتغال اقدام به ارائه مقالات تخصصی کرده است لذا  شما می توانید با مراجعه به بخش مقالات از منوی اصلی سایت و یا مراجعه به بخش مقالات در پنل کارفرمایی از این مقالات بهره مند شوید .

 

 

 

 

 

·        فرصت های شغلی من:

آندسته از کارفرمایانی که کاربری ویژه دریافت نموده اند می توانند علاوه بر امکان ذکر شده برای مدیریت بهتر اطلاعات فرصت های شغلی خود و نیز  مشاهده میزان استقبال کارجویان از فرصت های شغلی ایشان فرصت های شغلی خود و همچنین کارجویان معرفی شده به آن فرصت های شغلی را در پنل کاربری خود مشاهده نمایند .

 

 

 

 

·        کارجویان معرفی شده به من: این بخش تنها برای آن دسته از کارفرمایان که اکانت ویژه دریافت نموده اند قابل دسترسی می باشد . برای تسهیل در امر جذب نیروی انسانی و جهت آگاهی کارفرمایان محترم از نحوه استقبال کارجویان از فرصت شغلی معرفی شده ، کارفرمای ارجمند می تواند با مراجعه به این بخش از کارجویان معرفی شده به خود پس از درخواست نیروی کار اطلاع پیدا نماید .

 

 

·        بخش اطلاع رسانی پیامکی:

برای آندسته از کارفرمایانی که بنا به هر دلیلی دسترسی به امکانات وبسایت را نداشته اما تمایل به بهره گیری از این امکانات ویژه را دارند می توانند از بخش خدمات اطلاع رسانی بهره مند شوند . به این صورت که اگر کارفرمایی تمایل به جذب نیروی انسانی با مهارت ها و مشخصات شغلی خاصی را دارد می تواند با پر کردن صفحه اطلاع بده و تعیین مشخصات نیروی مورد نظر خود و ثبت درخواست اطلاع بده اقدام به دریافت پیامک نماید .

این پیامک ها حاوی اطلاعات نیروی ثبت نامی می باشد که کلیه پارامترهای مورد علاقه کارفرما را که در بخش اطلاع بده وارد کرده بود را دارا می باشد به طوری که در صورت ثبت نام کارجویی با مشخصات اعلام شده کارفرما در بخش اطلاع بده پیامکی حاوی مشخصات شناسه کارجو به کارفرما پیامک شده که کارفرما می تواند با مراجعه به وبسایت و یا با تماس با دفتر کاریابی از کارجوی مورد نظر اطلاع پیدا نموده و در صورت تمایل ویرا دعوت به کار نماید .

 

 

در این راستا کارفرمایان عزیز تا زمانی که پنل آن ها دارای شارژ پیامکی می باشد می توانند اینگونه پیامک ها را دریافت نمایند . در صورت اتمام شارژ پنل پیامکی نیز به راحتی می توانند اقدام به شارژ پنل کاربری با استفاده ازمنوی افزایش اعتبار نمایند .

 

 

 

 

 

·        بخش اطلاعیه ها:

کاریابی ماهان در راستای اطلاع رسانی به کارفرمایان و کارجویان ارجمند اطلاعیه ها و اخبار مهم موسسه کاریابی را در این بخش نشر داده تا برای کلیه کاربران سایت قابل رویت بوده تا نقش موثری در تسهیل ارتباط بین موسسه و کاربران موسسه کاریابی در امر اطلاع رسانی ایفا نماید .

 

 

·        تماس با ما:

این بخش برای ارتباط مستقیم کاربران با مدیران سطوح مختلف کاریابی طراحی شده است تا به این طریق در اسرع وقت امکان پرسش و نیز ارسال پاسخ فراهم گردد .

 

 

 

با تشکر

نویسنده : پوراکبر مدیریت کاریابی ماهان